!!!!   Ordinace neprijima nove pacienty  !!!!

online lekarna cz

MDDr. Yvona Kubišová

+420 776 555 121

MDDr. Martin Kubiš

+420 702 350 159

Dentalní hygiena

Od 1.1. 2018 bohužel nemůže nadále z rodinných důvodů do naší ordinace dojíždět dentální hygienistka Simona Měrková DiS. Přes veškerou snahu se nám zatím nepodařilo najít adekvátní náhradu. Všem objednaným pacientům se omlouváme, ale vaše termíny na DH se ruší. Paní Měrková bude působit pouze v ordinaci v Šumperku a je možno se k ní objednat na telefonním čísle 603 158 977. Pro pacienty, kteří nemohou nebo nechtějí dojíždět do Šumperka je možnost využití služeb paní Ing. Diblíkové Šrejmové, která působí v Mohelnici jako dentální hygienistka - telefon pro objednání 739 012 444. 

 

 

Dentální hygiena je v naší ordinaci neodmyslitelnou součástí stomatologické péče. Její návštěva je indikována u pacientů s malhygienou, krvácením a záněty dásní, paradentózou, zvýšenou kazivostí zubů, zvýšenou citlivostí zubů, zápachem z úst, zabarvenými zuby a se sebepoškozující technikou čištění zubů.

Návštěva dentální hygieny trvá přibližně 45 minut. Hygienistka Vám vysvětlí správnou techniku čištění zubů, vybere správný zubní kartáček, mezizubní kartáčky, dentální nitě a jiné pomůcky.

Dále hygienistka provede bezbolestné odstraněné zubního kamene ultrazvukovou sondou, očištění rotačním elektrickým kartáčkem s abrazivní pastou, vyleštění zubů a nakonec fluoridaci zubů gelem s vysokým obsahem fluoridů pro posílení skloviny zubů a snížení jejich kazivosti.

Na dentální hygienu je vhodné chodit minimálně 1x za půl roku, ale u každého pacienta je četnost návštěv individuální, záleží zde na více okolnostech - např. na věku pacienta, jeho manuální schopnosti, míře kazivosti zubů, a času který je pacient ochoten denně svým zubům věnovat.

Motivovaný, spolupracující a spokojený pacient, který je již ve fázi, kdy lékaře či dentální hygienistku navštěvuje pravidelně z preventivních důvodů, je pro nás největší odměnou.